SÜRÜCÜ KURSU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

blog yazısı ekle !

SÜRÜCÜ KURSU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Her Yerden Sürücü Belgesi Alınır mı?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişecektir. Aslında her kurstan ehliyet alınmamalıdır. Çünkü şoför olmak kolay iş değildir. Aracınızda arkadaşlarınızı, ailenizi yani can taşıyacaksınız. Bu canları tehlikeye atmamak için ilk olarak kaliteli eğitim veren bir sürücü kursunu tercih etmeniz gerekir.

Bunun yanı sıra araç dışında diğer araçlar ve yayalar olacaktır. Bu bir sürü can demek. Bunların da can güvenliği tarafınızdan tehlikeye düşebilir. Bu sebeple sürücü kurslarında ki en önemli faktör verdiği eğitimin kalitesidir.

Ankara'da Sürücü Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Sürücü Kursuİyi Eğitim Veren Sürücü Kursu Nasıl Bulunur?

Ehliyet almayı düşünen birey zaten sürücü kurslarını tek tek gezip az da olsa bilgi sahibi oluyorlar. Anca yaptıkları araştırma genelde fiyat araştırması oluyor. Kimse eğitim kalitesini önemsemiyor, herkesin derdi ne kadar ucuz o kadar iyi mantığında olması. Ancak bu çok yanlış bir düşüncedir. Kimse nasıl bir eğitim alacağını düşünmüyor.

İyi eğitim veren kursları tespit edebilmek için yapmanız gereken Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği fiyatlara göz atmak olacaktır. Mesela B sınıfı sürücü belgesi için 700 TL olarak bir fiyat belirlenmiş olsun. Bu fiyat karşılığında 20 saatlik zorunlu eğitim vermesi gerekir.

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği fiyatları ve eğitim saatlerini öğrenirseniz, kaliteli eğitim veren sürücü kurslarını tespit edebilirsiniz.

Unutmayalım ki Türkiye'de meydana gelen trafik kazanlarının %70'den fazlası sürücü hatasından kaynaklanmaktadır. Önceliğiniz fiyat değil verilen eğitimin kalitesi olsun.